fbpx

Proč je tak důležitá pravdivost?

Na svých seminářích apeluji na to, abychom se zbavili her a výmluv, vysvětlování a podobných zbytečností. Moc ráda pracuji s hlasem. Slyšet svůj hlas, dovolit si křičet, ječet, uvolnit krk, abychom se mohli svobodně nadechnout. Dovolit si vyjádřit pravdivě cokoliv a komukoliv. Miluji otevřené diskuze na tabuizovaná témata. To je velká úleva, která nesmírně podporuje naše sebevědomí a hlavně nás léčí.
Vzpomeňte si – kolikrát jsme spolkli nějaká slova, nedovolili jsme si něco říct, Jak se pak můžeme divit, že nefunguje naše trávení? Ne nadarmo se říká – co ti leží v žaludku? Pak to drhne ve střevech…Pěkně tomu tělu dáváme.

Totální pravdivost chce někdy trochu trénink. Znamená to odstraňovat i sebemenší mlžící a výhybné manévry. Vytváříme si v mysli ohledy na druhého, místo abychom jasně řekli, co a jak máme. Vytváříme si dedukce co on, ona ono…. Místo abychom se zabývali pouze tím, jak to máme my.
Pravdu lidi slyší. Když ji řeknete s klidem a vnitřní jistotou, tak nejsou námitky. Drahá strana cítí, že vedle něho stojí člověk, který ví, co mluví. Pravda je ve skutečnosti velmi prostá, a je až s podivem jak je pro někoho těžká.

Lze trénovat na sebemenších drobných situacích – volá kamarádka a moc se chce potkat, ale mně se nechce. Nemusím. NEMUSÍM vymýšlet nějaký důvod, který by byl omluvitelný. Nemusím nikomu nic vysvětlovat….. Obhajovat se….Mám právo na to, co cítím, i když to je jakkoliv iracionální..mám právo i na změnu názoru. Mám právo říkat Ne a to bez vysvětlení.
Chce to trénink, ale pokud se zbavíte her, váš život se nesmírně zjednoduší. A co z toho? Příliv energie. Pokud nemusím vynakládat žádnou energii na vymýšlení čehokoliv, tak mi všechna energie zůstane. A nejen to, pokud jsem v pravdivosti – jsem v přímém napojení se sílou, s bohem…a proud energie se ještě znásobí. A to se vyplatí

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů