Malé zamyšlení nad vaginálním mapováním

Ráda bych se k tomuto tématu vyjádřila.
Vyslechla jsem různé zkušenosti s vaginálním mapováním. A také jsem několikrát dostala otázku, zda bych ženě tuto techniku provedla. I já ji měla ve své nabídce, udělala jsem si kvůli tomu výcvik tantrické masáže. Když jsem ale dostala jasný dotaz přímo na vaginální mapování, uvědomila jsem si, že to dělat nechci. Jednak proto, že jsem si přiznala, že nejsem náturou masér, baví mě procesy nevědomí a hlavně mě fascinuje, jak je vše v těle, psychice a duchu propojené.
A také proto, že můj pohled se prostě změnil, spíše posunul.
Stále si myslím, že tato technika může být velmi léčivá.
To, co necítím dobře, je její lokální použití.
Dělat přímo vaginal mapping mi jde proti srsti. Trochu mi to připadá, že se opět ženy k sobě chovají dost tvrdě, jdou do šokové situace a někdy toto léčení může udělat větší paseku, než tam byla. Ano, je v tom velké překročení některých tabu, otevření se. Ale je skutečně nutné takto?

Protože ať chceme nebo ne… je to naše nejintimnější oblast. Není úplně běžné ani přirozené jít se nechat takto opečovávat a léčit. Není to část těla jako ruce, nohy nebo ústa.
Vnímám tělo, ženu, bytost komplexně. A přijde mi daleko přirozenější absolvovat masáž celého těla se závěrečným ošetřením joninky. Chci se svěřit do rukou člověku, který vnímá celé moje tělo a umí reagovat na vše, co mi uvolňuje nebo blokuje. Už jsem se setkala s tím, že dotek na jednom místě spustí reakci na druhé straně těla. Vy ne?
Naše vagina je velmi silně propojená s naším srdcem. Mimo jiné.

Takže co si to zase děláme?

Pamatuji si, že když jsem v malé skupince absolvovala výcvik, znali jsme se několik víkendů – více o tom píšu v knize Světlem sama sobě – a přesto jsem na sebe nemohla vpustit každého. Ani náhodou. Je to pro mě tak intimní zóna – a to nejsem žádný stydlín. Když to má být léčení, tak potřebuji pocit bezpečí… Jistě, každá vnímáme svoji bezpečnou zónu jinak.

Jenže – a v tom je možná ten háček, já vím, že mnohé ženy ji (zónu bezpečí) nejsou schopny vnímat vůbec!
Pak se diví, že jim po tomto ošetření zůstal divný, nepříjemný pocit a co hůř, vysvětlí si to jako svoji neschopnost, nemožnost otevřít se, uvolnit se, vyléčit se.
Proto apeluji, nenechte se zlákat momentální módní vlnou a dopřejte si toto ošetření tehdy a tak, jak to vy skutečně cítíte a chcete.
Překračovat intimní tabu a hranice můžeme i jinak.

***

Vyzvala jsem zkušenou masérku Martinu o její odborný názor. Tady je:
Přišel mi podnět od mé kamarádky Magdy a žádost o můj pohled na tuto velmi citlivou terapii.
S velikým potěšením sleduji fakt, že se přestala lidská sexualita tabuizovat a že v současné době si lidé opět začínají uvědomovat potřebu vyváženosti a zdravého vztahu ke svému tělu a sexu. Je to dar, který nám byl dán pro radost a vášeň. Přijetím své sexuality a pochopením těchto přirozených základních potřeb fyzického těla se lidská bytost stává celistvou a harmonickou.

K vaginálnímu mapování…
Napíšu, jakým způsobem s touto citlivou terapií pracuji já.
Ošetření Jóni (vaginy) je postaveno na základě studia bioenergetiky Wilhelma Reicha. Je to holistický – celostní přístup k problému zranění nebo energetické disbalance pánevního dna u žen. Jejím základem je poznání a přijetí faktu, že v pánvi ženy, na fyzické úrovni, se mohou ukládat různá traumata nebo zranění, která ženu během života potkají. Mohou to být traumata ze sexuálního zneužití, ponížení, potlačení a překročení vlastních hranic, prožité bolesti při porodu, potratu nebo po operacích v pánevní oblasti. Tyto bolesti se usazují v buňkách těla v dané oblasti a mohou blokovat energii a tím znemožňovat přirozené prožívání vlastní sexuality. Takto zablokovaná energie má však vliv na celou lidskou bytost, včetně zdraví fyzického i psychického.
K ošetření a léčení Jóni by se měla žena rozhodnout vědomě. Doporučuji vnímat vlastní intuici a vnímat vlastní tělo. Rovněž doporučuji svým klientkám před samotným „Léčením Jóni“ absolvovat rozhovor a jednu masáž bez ošetření intimit u vybraného terapeuta a pak se teprve rozhodnout.

K vlastnímu ošetření…

Moje zkušenosti s léčbou Jóni.
Ženy, které ke mně přicházejí, si uvědomují, že mají problém se svojí sexualitou a radostným prožíváním posvátného aktu intimního spojení. Není podstatné, zda si je žena vědoma, kdy a čím se energie zablokovala a co je příčinou její nerovnováhy. Někdy to ví. Někdy si myslí, že to ví. Někdy to neví. Důležité je, že si je vědoma problému.

Prvním krokem při této terapii je rozhovor. Otevřený dialog o problému, navázání důvěry mezi terapeutem a klientkou. Tento rozhovor může trvat i několik desítek minut či hodin. Je to individuální. Důležitá je důvěra obou stran a snaha obou stran na problému pracovat a spolupracovat. Je nezbytné před započetím terapie vysvětlit její průběh, postup a smysl. S klientkou se předem domluvím na potřebné komunikaci, vysvětlím a ukážu jí způsob práce s dechem, hlasem a pohybem, jako klíčem k uvolnění bloků.

Samotnému ošetření zablokovaných bodů pomocí tlaku předchází uvolnění pánve speciálními cviky a masáž shiatsu pro uvolnění energetických drah celého těla. Tímto způsobem může být žena připravena na citlivou terapii. Ale taky nemusí. Každé setkání je jiné, je to živý proces a je důležité vnímat energii a respektovat rozhodnutí klientky. Kdykoliv se může svobodně rozhodnout a terapii ukončit.
Bloky a traumata se usazují na kostech pánevního dna, na stehnech i v Jóni. Terapeut je pomocníkem při hledání těchto bodů a následně je tím, kdo vede ženu procesem léčení. Je ten, kdo pomáhá a podporuje ženu při jejím vlastním uzdravujícím procesu. Není ten, kdo léčí. Pouze zná cestu a provází. Alespoň takto to vnímám já.
Léčení Jóni je hluboký a citlivý proces. Většinou nejde ošetřit všechny bloky za jednu návštěvu. Záleží na klientce, jak celý proces zvládá a jak dalece je ochotná se tomuto ozdravnému procesu odevzdat.

K celkové harmonizaci může vést i několik ošetření. Záleží však vždy na rozhodnutí klientky, jak to sama cítí. Jedno ošetření trvá průměrně dvě hodiny. Bez času rozhovoru.

Doporučuji svým klientkám před ošetřením alespoň hodinu předem zklidnit mysl, meditovat, nebo jít na procházku do přírody a naladit se na své nitro. Po ošetření je vhodné zachovat po zbytek dne klidový a odpočinkový režim. Uvolněná energie je velice silná a může vyvolat různé stavy nálad a emocí. Rovněž očistné fyzické projevy.
Léčení Jóni je velice efektivní a uzdravující proces. Je o odvaze přiznat si problém a řešit jej na vědomé úrovni. Já sama si čas od času „nacítím“ potřebu ošetření a uvolnění mé ženské energie a dopřeji si ošetření od svého terapeuta. Po takovém ošetření vnímám vnitřní klid a bezpodmínečnou radost z prostého bytí. Mysl přestane „žvanit“ a jenom JSEM.

S láskou

Martina Černá Sundari Masérka, terapeutka,lektorka www.sundaricentrum.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů