fbpx

Zrod a křest knihy Stvořena pro lásku 

Psaní knihy Stvořena pro lásku zrálo několik let.

První záměr pro mou další knihu byl prožitý příběh s alkoholikem. Věděla jsem, že chci na toto téma zamířit, protože jsem si bolestně uvědomovala, že zkušenosti s alkoholismem mají mnohé ženy, a že je to něco, o čem by se mělo jasně psát, mluvit – že žití s démonem chlastu není v pořádku, že ho není proč tolerovat, ani obhajovat. Jenže když jsem chtěla celou knihu postavit na příběhu tak destruktivním, nešlo mi to. Jen jsem na to pomyslela, moje energie šla k bodu mrazu. Velké Uf. Nic takového nechci. Cítila jsem, že bych „měla“ o tom napsat, ale vůbec se mi nechtělo.

Nějaký čas tedy trvalo, než jsem tento nápad pustila. Pak mi přišlo, jak a čím začít knihu a najednou se mi ulevilo, že „alkoholik“ může být jeden z příběhů. Ale mohla jsem začít psát až tehdy, když jsem na něm dokázala najít i něco dobrého, když jsem se vnitřně odpoutala od pouhého negativního náhledu. 

Tentokrát jsem i velmi brzy věděla název knihy a ten mě celou dobu vedl.

Stvořena pro lásku. Ano, tomu říkám ano. 

Měla jsem touhu mít novou knihu na začátku června na živé Alchymii v Brně, kde jsem měla vystupovat.

Začala jsem psát na konci léta a vnitřně si tak zlehka naplánovala, do kdy potřebuji být hotová s psaním, aby se stihly korekce a grafická příprava k tisku. Věděla jsem, že kniha klidně může trvat déle, že si ještě třeba může říct o nějaký proces, který budu muset respektovat.

Ale příběh ve mně již zrál dlouho a psaní poměrně šlo. Ano, chtělo to disciplínu. Našla jsem si režim, který mi vyhovoval. Každé ráno, co to šlo, jsem vstala brzy a dvě hodiny psala. Procesy byly… V jednu chvíli jsem musela odjet a zavřít se, ponořit se stylu knihy, abych se osobně od příběhů odpoutala přefabulovala je, předala je jiným postavám a nechala je ožít. Na konci psaní se mi zase stalo, že jsem ztratila velkou část třetího příběhu a musela konec psát znova. Dost mě to vzalo, už jsem zažila moment „mám hotovo“ a pak šok, že aha tak ne. Znova. 

Samozřejmě se velmi brzy ukázalo, že je třeba konec uchopit jinak, že první varianta nebyla ok. Vždy se muselo pohnout něco ve mně. V knize jsou vetkány všechny mé procesy.

Když bylo jasné, že kniha v červnu bude, začala jsem plánovat křest.

Místo přišlo úplně samo zlehka. 

Jednou jsem čekala v Praze na akci Noc zpěvaček a zašla do kavárny KKafe na Střelecký ostrov. Miluju to místo a od Jazz Docku, kde byl večer koncert, to nebylo daleko. Dávala jsem si něco dobrého, pozorovala cvrkot, v prostoru jako by měl tým kavárny poradu. Rozhlédnu se a dojde mi, vždyť toto je skvělý prostor na křest. Tady na gaučíku chci podepisovat knihy a dole v komorním prostoru bude celá akce. Rovnou už vím, že oslovím Petru Ernyeiovou- zpěvačku a ideálně s jejím partnerem – kytaristou Adamem Tvrdým. Ano, partnerský pár je pro knihu Stvořena pro lásku dokonalý. 

Během dalších pěti minut se domluvím s majitelkou prostoru, která mi sděluje, že má kavárnu nově nyní asi 6 dní a je naprosto nadšená z chystané akce.

Je to můj pátý křest a já se rozhodla si ho užít.

Před akcí jsem si dávala záměr, vlastně několik. Křtím knihu, aby pomohla ženám mít jasněji ve vztazích.

Křtím sebe v novém modelu fungování.
Toto jaro bylo pro mě zásadní na mnohá uvědomění. Padlo mnoho duchovního ega, přenastavuji si podnikání, a také se chystám na nový druh tvorby. Dovoluji si přijímat víc ženské podpory i víc podpory vesmíru. Uvolňuji svou snahu, dřinu a výkon. 

Na křest jsem si domluvila vizážistku, kameramana, fotograf je můj muž, sudičky, občerstvení, mamce taxík z Českého ráje a pozvala lidi.

Program jsem si chytala cestou do Prahy. Věděla jsem, že tady jsem ve svém, mohu si stvořit jak já chci. Byla jsem úplně v klidu s vědomí, že tohle umím, tohle si jdu užít.

Když mě příjemná mladá vizážistka líčila – měla jsem výhled na Zlatou kapličku a říkala jsem si, že jsem opravdu „z tý pošty“ ušla kus cesty. A díky tomuto uvědomění jsem si fantasticky užila celý večer. 

Bylo tam pro mě vše. 

Krásně připravený prostor od personálu kavárny. 

Přišly klientky, přítelkyně, rodina…

Vznikla nádherná ženská atmosféra. Podporující, srdečná, laskavá a veselá. 

Krásnou rodinnou stopu mi dopřála má matka a má mladší dcera. Na druhou jsem tam hodně myslela na druhou dceru (byla v duchu s námi, čekajíc doma na porod). 

Srdečné klientky známé i méně známé. Mnohé měly pro mě skutečně nádherná hluboká slova. Tolik upřímného ocenění se mi dostalo a já ho dokázala přijmout.

I přítelkyně a kolegyně mi dodaly velkou podporu, už jen tím že přišly a vše si se mnou užily. 

Cítila jsem se nesmírně vyživená, oslavená…  Cítila jsem, že jsem uzavřela jednu etapu svého života a vstoupila do nové.

A strašně jsem se těšila na to, až ženy začnou mou novou knihu číst. Vím, že je dobrá, hluboká a krásná. Že v ní toho je hodně. A že bude třeba se k ní vracet.

Každá má kniha má v sobě „něco“.

Všechny jsou nějak o mě. 

Ve „Stvořena pro lásku“ je nejen hledání lásky ve vztahu vztahu s mužem, ale také nalezení podporující ženské síly. Přesně tak, jak to přenádherně vzniklo na křestu. 

Ráda by sis ji přečetla? Můžeš ke knize i s akčním balíčkem tudy.

Srdečnou atmosféru z křestu najdeš na mém youtube kanále.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů