fbpx

Je chudoba ctnost?

Smrt, Bůh, Sex, Peníze. Jak velká jsou to tabu? A jak velké TABU je tato životní témata propojit?  

Možná se mluví o sexu, možná se mluví o potřebě spirituality, to se už dnes taky poměrně dost přiznává. Možná se začíná mluvit o smrti – to se už taky děje.

Ale mluvit o penězích ve spojitosti se sexem, Bohem a smrtí? Nebo mluvit o Bohu ve spojitosti se sexem? (O tom bude další článek.)

Tak to je tady haluz.

Nebo ne?

Uvědomila jsem si to na jednom setkání kreativních umělců. Je mi mezi těmi lidmi dobře, protože jsou krásně blázniví a milují další „šílence“. Dokážou ocenit naprosto specifickou osobní tvorbu. Dokážou daleko lépe než běžná populace, akceptovat jedinečnost a kreativitu.

Ale celou dobu mi tam chodilo na mysl, že být chudý není za mě žádná ctnost.
Všímám si, jak se kreativní lidé bojí, aby se nezaprodali penězům. Aby díky tomu, že si dovolí mít i prachy, aby nezabili svého ducha.

Za mě je to pouhé přesvědčení mysli spojené s kolektivním paradigmatem, že dobrý umělec = chudý umělec…

Jsi tedy chudý umělec? A fakt tě to tak baví? Uvolni si své spojení s penězi, smrtí a Bohem.

Proč s penězi?

Protože tvá přesvědčení o tom, že ti něco brání mít hojnost, mohou být ve spojení tvé tvorby a peněz.  

Umět se ocenit je o tvé sebehodnotě a o tom, co si dovolíš. A to prosím přesně za to, co dělat chceš. Přesvědčení o penězích ti mohou házet klacky pod nohy. Co když tvá přesvědčení, např: „Tím se neuživím… To, co dělat opravdu chci, nikdo nekoupí… Peníze nepotřebuju… Peníze kazí charakter… Nejsem přeci nějaký prodejce, jsem umělec… Já nejsem taková, abych se prodávala…“ jsou JEN omezující myšlenky, které vysíláš do éteru a tím si tvoříš svou realitu? Zkus si to prověřit, vyzkoušet jinak. Tím, že odložíš omezující přesvědčení a někdy taky část svého ega… Nemáš co ztratit, můžeš jen získat. Nemusíš mi věřit. Prostě si to zkus. Jsou ti taková přesvědčení k něčemu? Opravdu ti slouží? Hmm, a jak?

Proč se smrtí?

Protože se musíš umět rozloučit se svým omezujícím nastavením. Protože musíš umět opustit cestu, která nefunguje nebo která tě už neuspokojuje. To ti zaručí i tvůrčí vývoj.

Proč s Bohem? 

Protože když jsi ve spojení s duchem v sobě, když jsi v pokoře, vděčnosti a lásce, což ti toto spojení přináší, tak se nemusíš bát toho, že sejdeš z cesty, že bys tvořila pro peníze. 

Když je tvé spojení silné, a tvé vědomí tvých možností roste, jdeš ruku v ruce s hojností i s Bohem. Jak nedávno krásně napsal Martin Rozhoň: „Se zvyšující se HOJNOSTÍ se zvyšují nároky na úroveň VĚDOMÍ…“ A tím se rozvíjíš i v duchu. A rozvíjí to i tvou kreativitu. Nedržíš se ve starém, tedy mrtvém. Je to božský, kompletní vývoj. 

Podívej se nyní na možnost, jak může i ty zdravě uvolnit svá tabu a to tajnou ženskou cestou – bez síly- k videu zdarma

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů