fbpx

Bloky naší sexuální síly

Až příliš často za mnou chodí ženy, které mají různé problémy se sexualitou. Našla jsem související hodně zajímavá témata v knize Margo Anand, což je žena, která vystudovala psychologii a studovala u mnoha tantrických mistrů. Postupně založila kurz sexuální blaženosti. Všemi těmito tématy se zabývá již mnoho let. Jakmile se začne pracovat se sexualitou, objeví se u mnoha lidí bloky.

Častý je z rozpoutání vlastní sexuální síly, z rozpoutání ďábelských sil, které se skrývají v našem podvědomí. Když si uvědomíme, na co se díváme v kinech, tak součástí mnoha příběhů je touha po nadpřirozené moci u jedinců, kteří patří do kategorie lumpů. Jedním z hlavních démonů, číhajících v našem kolektivním podvědomí je naše tendence zneužívat moc. Jak se říká: Moc korumpuje, absolutní moc korumpuje absolutně. Mnoho lidí se bojí magické síly sexuality, protože výrazně posiluje jejich osobní moc. A moc je dvousečný meč. Lze ji používat konstruktivním, či destruktivním způsobem. Ovšem touha ovládat druhé je pouze kompenzací vnitřní méněcennosti. Je to vnější projev síly, která má zakrýt vnitřní pocit nejistoty.

Mnoho bloků vzniká v dětství, Kdy každou kritiku, negaci přijmeme zcela. Zranitelnost, citlivost je v té době obrovská. Ač si to nemusíme pamatovat, ale třeba nedostatek pozornosti v nás zůstává velmi bolestně. Pocit, že nejsme milováni, nás jako děti přivádí do stavu šoku. Instinktivně se stáhneme, obrníme. Fyzicky, citově i energeticky. Naše svaly se stáhnou, emoce se zavřou, energie se sníží nebo se zablokuje. Časem se tento stav pro nás může stát chronickým, až nám přijde jako normální. Protože zoufale potřebujeme rodičovskou lásku, popíráme svou skutečnou totožnost. Stydíme se za to, čím jsme, snažíme se vyhovět představě rodičů o ideálním dítěti, jen abychom si získali jejich lásku.

Jak nás ovlivňují traumata z dětství v našich dospělých životech?

Zejména v choulostivé oblasti sexuality? Jednoho večera se třeba rozhodnete, že se budete milovat se svým partnerem, energie stoupá, vše proudí, pak stačí gesto, zvuk, slovo a najednou je to pryč. Protože je to nečekané, začnete vinit sebe, jak jste nemožní, nebo partnera. Ve skutečnosti to není ničí vina. Oba partneři by si měli uvědomit, že se něco dotklo staré rány a tím byl zablokován kanál sex. energie.

Dalším běžným jevem blokování sex. síly jsou negativní postoje. Mezi to patří obavy tipu: ona se nevzruší, nepodaří se mi vzrušit ho, nebude to stát za nic, protože jsem unavený.“ Naše mysl si vymýšlí různé výmluvy, aby ospravedlnila náš vnitřní strach z toho, že TO nebude fungovat. Mnoho lidí je frustrováno touto sabotující povahou duševního mechanismu. Protože se chtějí milovat, těší se na příjemný zážitek, přesto je ve chvílích sex očekávání a vzrušení napadají takové negativní myšlenky. Neuvědomují si, že jejich probouzející sexuální energie vyvolává hluboké pochybnosti a obavy, které máme už od dětství. Chceme-li plně využít své sexuální energie, musíme odstranit tyto sexuální bloky a negativní postoje.

Brzy pokračování…

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů