Kolik mi ještě chybí do žluté hvězdy?

Musím říct, že mě to děsí. Děsí mě ten tichý souhlas s restrikcemi. Jak benevoletní k nim jsme. Prý jsou pro dobro všech. 
Souhlas s nátlakovou politikou jak donutit neočkované přistoupit na tu „správnou víru“ mě opravdu šokuje.

Vždyť je to přeci pro dobrý účel – pro ochranu společnosti... je to ale obhajitelné? 
Nebo je to naopak velmi nebezpečné? 

Hmm.. kolik mě coby neočkované ještě asi zbývá do žluté hvězdy? 

Už teď se mi ježí chlupy z toho, že bych se měla prokazovat QR kódem. Stále se cítím živým člověkem, a ne produktem či robotem, kterého nasnímají čtečkou. Kterému zelený kód zaručí oprávněnost své existence. 

Docela nedávno to bylo o rasové čistotě. Židé byli označeni jako nebezpeční pro ostatní a co se dělo dál pro „hromadné dobro“, dnes už víme. Kolik lidí asi tehdy zbaštilo mediální masáž o jejich nebezpečnosti? Někteří tomu možná věří dodnes. 
Kampak zajdeme nyní? Zakážeme volný pohyb „nebezpečných“ ? Budeme je šikanovat, finančně znevýhodňovat a zavírat do karantén? 

Tomu dáváme souhlas?

A opravdu si uvědomujeme, čemu ve skutečnosti ten souhlas dáváme? 

Neočkovaní jsou druhým nebezpeční tím, že jsou zdraví a cítí za své zdraví a za svůj stav plnou zodpovědnost. Důvěřují svému tělu a sami sobě – to je základ jejich víry.

Ano, to je velké nebezpečí pro společnost. Provinili se tím, že nevěří v TU pandemii, která je tu jednostranně děsivě interpretována. Věří v přirozenou schopnost lidského těla to většinově zvládnout, jako jednu z běžných viróz, které jsou a budou v různých formách stále. Provinili se tím, že nepodlehli strachu, davové hysterii, ani pýše – myslet si, že se mi nemůže nic stát. 

Můžete mít přesvědčení, že pandemie existuje, že je to opravdová hrůza a že očkování je jedinou možností, jak zachránit lidstvo. Berete to jako svou občanskou povinnost. 

Je to vaše volba na základě vaší víry. 

Ovšem dává to snad právo jedné či druhé straně označit opačný názor za společensky nebezpečný? 

Jediná nebezpečná víra je ta dogmatická. Když se jedna vydává za tu jedinou správnou a tím si bere právo diktovat ostatním.

Protože pokud má někdo od počátku opačné přesvědčení, že pandemie je převážně uměle vytvořená kulisa strachu, tak pochopitelně nebude cítit žádnou morální povinnost tuto kulisu podporovat. 

Uvědomme si, že pokud dáváme vnitřně souhlas k restrikcím… stáváme se těmi, kdo rozdávají žluté hvězdy…
Je úplně jedno, za jaký důvod se to schovává.

Restrikce skupiny lidí NIKDY není v pořádku. Naše děti by to nikdy neměly zažívat. Ani ty očkované ani ty neočkované. 

Svoboda nikdy nemůže být podmínečná. 

Za podmínky, že si vezmeš žlutou hvězdu…my tě necháme na živu… nebo taky ne.

Za podmínky, když podepíšeš vstup do strany, budeš moct žít v klidu… tvoje děti budou moct studovat…

Za podmínky, když se naočkuješ, budeš mít volný pohyb, tvoje děti budou moct na kroužky… budeš ten správný občan… 

Za podmínky, že si dáš jednu, dvě, tři, padesát dávek neb mutací a virů ještě bude… pak jsi tím uvědomělým, který chrání společnost. 

Kdo pak ale ochrání tebe? 

Zdraví ani nesmrtelnost ti to nijak nezaručí… za to jsi stejně nakonec vždycky zodpovědný jen ty sám. 

Svým denním přístupem, svým chováním, svými skutky, svým stravováním, svou starostí o své tělo, svým pohybem, také hodně ale opravdu hodně svým myšlením… tím vším. 

Tento text slouží k zamyšlení – vyjadřuje můj momentální pocit.

Malý dovětek: původně byl u textu použit náhledový obrázek se židovskou hvězdou. Z prostého důvodu, protože k textu seděl, protože přesně tato symbolika se mi objevovala. Zajímavý byl nástup moralistů, kteří mě upozorňovali za nevhodnost použití této symboliky. Pro mě nemá smysl se bavit s moralisty, ale napsala jsem přímo židovské obci. Náhledový obrázek jsem klidně vyměnila, protože O NĚJ TU PŘECI NEJDE. Kéž by ti, kteří se schovávají za morálku, měli dost odvahy se ozvat vůči tomu, co se jim děje přímo před očima.

Komentáře
 1. Pavel (Pavouk) Hrubeš napsal:

  Výborné, Magdo. Hovoříte mi z duše.

 2. Radek Vičar napsal:

  Jana Rotreklová Židé, kteří museli nosit žluté hvězdy, umírali v neskutečných podmínkách v koncentračních táborech, kde byli mučeni, znásilňováni, Mengele na nich dělal své zrůdné pokusy. Rodiny byly rozdělovány, otec či matka nevěděli, co se děje jejich dětem. Taková zvěrstva a tolik hrůzy si podporovatelé téhle nové módní žluté hvězdy nedovedou představit, a to doslova. Tohle jsou fakta. Kdybych chtěl napsat názor, zřejmě bych vyjádřil domněnku, že podporovatelé téhle nové módní žluté hvězdy si touží prožít totéž.
  Kdybych byl žid, jehož se tyto události přímo dotýkali, nedržel bych se při psaní výše uvedených řádků tak při zdi a zajímalo by mě, kdo z těch podporovatelů téhle nové módní žluté hvězdy by se mi beze studu podíval do očí.

  • m.krepelkova@seznam.cz napsal:

   Pokud byste jste více studoval počátky nacismu, zjistil byste, jak nenápadně začínalo rozdělování společnosti. Tehdy si taky nikdo neuměl představit, kam až to zajde, neb tyhle věci jsou pro normálního člověka nepředstavitelné. Nestalo se to hned. V tomto textu popisuji svůj vlastní pocit. Módní vlny, jak říkáte, mě nikdy nezajímaly. Už jen to, že se mi vůbec objevuje tato symbolika považuji za alarmující. Do židovské obce jsem poslala své vyjádření, dává mi smysl se o tom případně pobavit s nimi, než s kýmkoliv jiným. Je to zajímavé načasování, poslední skuteční pamětníci již tu brzy nebudou, ale pokud se nepoučíme z historie, tak jejich smrt byla opravdu zbytečná. My dnes už víme, kam až lidská zrůdnost pro „vyšší“ zájem může dojít. Právě proto, že už to víme… tak to nemusíme nechat zajít tak daleko.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů